Rekorder Ronaldo tek u finišu slomio otpor Mađarske!

Reprezentacija Portugala savladala je Mađarsku sa 3:0 u prvom kolu grupe F Evropskog prvenstva pred prepunom Puškaš arenom.

Portugal se mučio sve do 84. minuta kada je lopta vrlo srećno došla do Rafaela Gereire, koji ju je sproveo u gol i načeo domaćina.

Prednost je duplirao Kristijano Ronaldo sa bele tačke u 87. minutu i ukupno 11. pogotkom na Evropskim prvenstvima pretekao legendarnog Mišela Platinija na čelu liste strelaca.

Igrač Juventusa je potom u nadoknadi vremena posle sjajne akcije dodatno učvrstio svoj rekord i stavio tačku na susret.

Naredni meč selekcija Portugala igra u subotu u 18 časova, kada se sastaje sa Nemačkom.

U drugoj utakmici grupe F večeras od 21 čas Nemačka na Alijanc areni igra protiv Francuske.