Rendžers vlada Glazgovom! Policajci preko Seltika do četvrtfinala kupa

U čuvenom Old Firm derbiju fudbaleri Rendžersa savladali su Seltik rezultatom 2:0 i plasirali se u četvrtfinale FA kupa.

Nakon što je osvojila titulu u domaćem prvenstvu, ekipa Rendžersa je ovom pobedom ostala u trci za duplu krunu, prvu posle 12 godina.

Izabranici Stivena Džerarda i četvrti put ove sezone ostali su neporaženi u velikom derbiju (tri pobede, jedan remi).

U kom smeru će se kretati utakmica nagovestio je Dejvis pogotkom već u 10. minutu za radost Policajaca. Na veliki odmor domaći su otišli sa dva gola prednosti, jer se igrao 34. minut kada je Keni autogolom duplirao vođstvo Rendžersa.

rendžers

Seltik je imao šansu da zakomplikuje susret, ali je penal Eduara odbranio Mekgregor.

Rendžers će u narednoj fazi takmičenja dočekati ekipu Sent Džonsona.