SAUTEMPTON DO VELIKOG PREOKRETA: Njukasl do boda protiv Totenhema

Sautempton i Barnli napravili su odličnu uvertiru za nedeljni fudbal Engleske Premijer lige.

Barnli je poveo već u 12. minuti, a strelac je bio Novozelanđanin, Kris Vud, golom iz penala. Već u 28. minuti uspeli su gosti da povećaju prednost na 0:2, nakon što je strelac prvog gola, Kris Vud odlično zagradio loptu i prosledio je do Mateja Vidre koji je matirao golmana domaćih. Iako je u tim trenucima delovalo kao da Barnli ima konce u svojim rukama, domaći su nas brzo demantovali. Sjajan dupli pas su odigrali Deni Ings i Stjuart Armstrong, te su „sveci“ smanjili zaostatak na 1:2. U samom finišu prvog poluvremena Deni Ings je sjajnom solo akcijom doneo izjednačenje i miran odlazak na poluvreme. Sautempton u drugom poluvremenu nije gubio vreme. Odmah su domaći počeli sa presingom i napadima na gol gostiju, a u 66. minuti Nejtan Redmond postavlja konačnih 3:2, i potpuni preokret utakmice. Do kraja je bilo šansi i za jedne i za druge ali rezultat je ostao nepromenjen.

Totenhem ispustio pobedu

Totenhem nije uspeo da održi prednost koju je napravio u prvom poluvremenu, pa je u samom finišu utakmica završila nerešenim rezultatom 2:2. Domaći su poveli u 28. minu preko Džoelintona, da bi već u sledećem napadu izjednačio Hari Kejn. Engleskom napadaču trebalo je svega četiri minute da postigne još jedan gol i donese „pevcima“ prednost na poluvremenu. Sa dva gola iz ove utakmice, Kejn je ponovo prestigao Salaha i sada je opet prvi na tabeli najboljih strelaca Premijer Lige sa 19 golova i 13 asistencija. U drugom poluvrmenu šansu je dobio i, do skoro povređeni Son Hong Min ali ni to nije bilo dovoljno, domaći su u samom finišu uspeli da izjednače preko mladog Džozefa Viloka koji je na posudbi iz Arsenala. Sa ovim bodom „svrake“ na trenutak mogu odahnuti, kada je borba za opstanak u pitanju. Međutim Fulam koji ima samo tri boda manje, danas gostuje Aston Vili koja igra bez svog kapitena i predvodnika Džeka Griliša. Takođe, napad Fulama ovoga puta predvodiće raspoloženi, Aleksandar Mitrović, koji je dominirao u dresu reprezentacije.