Simon neverovatnom trojkom dokrajčio ‚‚Kralja“ i poslao Efes na fajnal-for (VIDEO)

Ekipa Anadolu Efes plasirala se na fajnal-for Evrolige, nakon što je bila bolja u odlučujućoj utakmici protiv Real Madrida rezultatom 88:83.

Heroj Efesa bio je Kris Singlton koji je postigao 26 poena uz 8 uhvaćenih lopti, a pratili su ga balkanski tandem u ekipi domaćih – Vasilije Micić koji je uz 18 poena, razigravao saigrače i upisao 18 poena i Kruno Simon koji je upisao 17 poena, ali koji je takođe pogodio najvažniju trojku za svoju ekipu.

Najefikasniji kod Reala bio je Nikola Laprovitola koji je postigao 11 od svojih 17 poena u poslednjoj četvrtini. Pratio ga je Trej Tomkins sa 12 poena i tri postignute trojke.

Realu je u dosadašnjem delu seriju uspevala zona 1-2-2 i sa ovom defanzivnom taktiom su započeli i ovaj meč, ali ubrzo ju je ‚‚razmontirao“ Kris Singlton, koji je dominirao na postu, ali i ‚‚širio“ parket i pogađao van linije 6,75. Ipak domaćine nije išao šut na startu (1/7 u prvoj četvrtini) pa su morali poene da traže u reketu, što nije lak zadatak kada reket brani Edi Tavarez.

Sa druge strane ekipa Reala je dolazila do poena pre preko individualnih kvaliteta, nego određenih akcija, ali suiskoristili loš šuterski start Efesa i uspeli su da sa pet poena prednosti odu na odmor.

Ekipa Ergina Atamana je nakon izlaska iz svlačionice pokazala odmah zašto se smatraju favoritima u ovom susretu i za samo dva i po minuta napravili seriju od 13-3 i sasvim preokrenuli tok susreta.

Glavni protagonista ove Efesove serije bio je Micić koji je bio odlican i u napadu (trojka i asistencija), kao i u odbrani (ukrena lopta, iznuđen faul u napadu). Efes je uspeo da ode i na +10, ali dve trojke Treja Tomkinsa su vratile meč u egal.

U četvrtoj četvrtini za Real se razigrao Laprovitola koji je sa 5 minuta upisao 11 poena, ali domaćini su uspevali da nađu odgovor pre svega preko Singltona, ali i raspoloženog Kruno Simona.

Pri rezultatu 75-75 Šejn Larkin koji je do tog trenutka šutirao 1-5 za tri poena, iz preuzimanja pogađa trojku sa osam metara i šalje Efes na +3.

Međutim posle ofanzivnog skoka Laprovitole, Abalde vraća trojku za novo izjednačenje. Na 80-80 Efes je imao napad za vođstvo na minut do kraja. Micić nije uspeo dobro da organizje napad svoje ekipe, ali je nekako lopta došla do Krune Simona koji je morao da šutira i sa 9 metara i pogodio neverovatnu trojku.

Nakon toga je Ljuj pokušao da vrati trojku ali ostao je na prvom obruču, Singlton je uhvatio ofanzivni skok nakon čega je fauliran i poslat na liniju slobodnih bacanja, sa koje je poslao ekipu Efesa na završni turnir Evrolige.

Večeras se još igraju dva meča, čiji pobednici će popuniti dva preostala mesta na fajnal-foru u kelnu. U 20.45h Armani dočekuje Trinkijerijev Bajern, dok 15 minuta kasnije počinje duel u Palau Blaugrani gde Barsa dočekuje ekipu Zenita.