Siti ipak prevelik zalogaj za Borusiju: Real Madrid sigurno do polufinala

Mančester Siti i Real Madrid obezbedili su mesto u polufinalu Lige Šampiona. Građani su u gostima uspeli da savladaju Borusiju iz Dortmunda rezultatom 1:2, dok je Real Madrid odigrao utakmicu bez golova protiv ekipe Liverpula i prošao zahvaljujući pobedi od 3:1 iz prve utakmice.

Siti

Odlično je ekipa Dortmunda započela utakmicu, te su već u 15. minuti uspeli da dođu do veoma važnog gola a strelac za domaće bio je mladi Džud Belingem. Uspela je Borusija očuvati prednost do 55. minuta kada je Emre Čan igrao rukom u šesnaestercu nakon čega je reakcijom VAR-a donesena odluka da će Siti dobiti priliku da zabije iz penala. Rijad Mahrez je mirno realizovao penal i doneo građanima izjednačenje. Konačnih 1:2 postavio je mladi Fil Foden izvanrednim šutem malo izvan šesnaesterca i tako obezbedio polufinale svojoj ekipi ukupnim rezultatom 2:4.

Liverpul ipak nije uspeo da nadoknadi zaostatak od dva gola iz prve utakmice protiv Real Madrida, te su se tako oprostili od Lige Šampiona za ovu sezonu. Iako je bilo prilika i sa jedne i sa druge strane utakmica je završila najnepopularnijim rezultatom, 0:0.