Siti uradio svoj deo posla, za titulu čeka rezultat gradskog rivala

Fudbaleri Mančester sitija u utakmici 34. kola Premijer lige savladali su u gostima ekipu Kristal Palasa rezultatom 0:2.

Pep Gvardiola napravio je čak osam izmena u odnosu na tim koji je izveo u Parizu, ali njegov klub svakako ima igrački kadar za takav podvig pa se nisu mnogo mučili na ovom gostovanju.

Prvo poluvreme bilo je mirno, delovalo je kao da su obe ekipe zadovoljne sa nerešenim rezultatom, bez puno prilika na obe strane.

U dugom poluvremenu nastavilo se istim tempom sve dok u dva minuta gosti iz Mančestera nisu rešili pitanje pobednika. Najpre je u 57. minutu Aguero bio strelac, a već u 59. je prednost Sitija povećao Feran Tores. To se ispostavilo kao konačan rezultat.

Mančester siti sada ima 13 bodova prednosti u odnosu na Junajted na samo četiri utakmice do kraja. Junajted sutra dočekuje Liverpul i potrebna mu je pobeda ili remi kako bi matematički ostali u trci za titulu, u suprotnom, njihov gradski rival postaje šampion već sutra.