Sitiju se smeška titula Premijer lige

U 22. kolu Premijer lige, fudbaleri Mančester sitija pobedili su ekipu Čelsija rezultatom 1:0 golom Kevina de Brujnea u 70. minutu utakmice.

Izabranici Pepa Gvardiole su znatno bili bolji rival tokom čitave utakmice. Sad građani beže najbližem pratiocu Čelsiju velikih trinaest bodova.

Od samog starta meča fudbaleri Sitija su pas igrom uspevali da priprete golu Čelsija. Ipak u prvih 45. minuta odbrana Čelsija je odolevala.

U nastavku utakmice prvu priliku smo videli od fudbalera Čelsija. Sjajno je Mateo Kovačić prošao protivnike i preciznim pasom uposlio napadača Romelu Lukakua, koji je šutirao prema golu Sitija ali je golman Ederson sjajno pokrio prostor i intervenisao.

Od tog momenta Siti je stalno pretio i konačno je uspeo da pogodi gol Kepe Arizabalage u 70. minutu, preciznim udarcem Belgijanca.

Čelsi je imao još jednu priliku preko Tima Vernera, međutim defanzivac Sitija Ejmerik Laport je sjajno blokirao udarac.

Ovom pobedom trener Sitija, Pep Gvardiola znatno uvećava svoje šanse za novu titulu Premijer lige.