Škotska podbacila pred domaćim navijačima, Češka na krilima Šika do važne pobede

Škotska je u Glazgovu izgubila od Češke rezultatom 0:2, i tako pred svojim navijačima porazom započela Evropsko prvenstvo. Za pobedu Češke najzaslužniji je napadač Bajer Leverkuzena, Patrik Šik koji je odigrao utakmicu života u nacionalnom dresu.

Imala je Škotska svoje šanse i uprkos porazu može se reći da su prikazali skroz korektno fudbalsko izdanje.

U samom finišu prvog poluvremena (42′), sjajan centaršut poslao je Vladimir Cufal a Patrik Šik je odlično skočio i doneo vodstvo svojoj reprezentaciji.

U drugom poluvremenu nastavile su ekipe sa odličnim tempom igre. U 52. minuti utakmice videli smo najzanimljiviji detalj meča. Golman Škotske, Dejvid Maršal udaljio se od gol linije, a Patrik Šik je majstorskim udarcem sa centra pogodio sredinu gola i postigao jedan od najlepših golova u dosadašnjem delu prvenstva. Gol mladog Čeha, zasigurno će ući u istoriju najboljih na evropskim takmičenjima.

Sa ovim porazom, Škotska je prilično umanjila šanse da se nađe u nokaut fazi takmičenja, dok je Češka pobedom upravo napravila važan korak ka njoj.