„Srpski derbi“ Serije A: Vlahović presudio Mihinoj Bolonji iz penala

Fiorentina je na gostovanju u Bolonji upisala pobedu u okviru 16. kola Serije A, a rezultat je bio 2:3.

Ovaj duel posebno je bio interesantan s obzirom da su sa jedne strane Dušan Vlahović, Nemanja Milenković i Aleksa Terzić dok kormilo Bolonje već dugo drži srpski strateg Siniša Mihajlović.

Odlična utakmica odigrana je na samom otvaranju nedeljnog izdanja Serije A.

Fiorentina je došla do vodstva u 33. minutu nakon što je Jusuf Maleh odlično ispratio centaršut a potom loptu glavom skrenuo u mrežu domaćih za 1:0.

Manje od deset minuta kasnije Musa Berou pokupio je odlično dodavanje Matijasa Svanberga i iz prve šutirao u desnu stranu gola. Golman viole ostao je nemoćan.

Slično je počelo i drugo poluvreme. Fiorentina je ponovo došla do vodstva kada je Kristijano Biragi izveo fantastičan slobodnjak, te plasirao loptu u desne rašlje za vodstvo od 1:2.

Oštar start Lukaša Skorupskog nekoliko minuta kasnije omogućio je Dušanu Vlahoviću da izvede penal. Srpski napadač retko kad greši u ovakvim situacijama, te je i ovoga puta bio siguran za vodstvo svog tima od 1:3.

Bolonja je do kraja uspela smanjiti na 2:3, kada je RIkardo Orsolini poslao loptu do koje prvi dolazi Eron Hiki koji šutira iz prve. Lopta je na putu do gola pogodila jednog od igrača i promenila smer tako da golman gostiju nije imao šanse.

Vlahović je tako došao do svog 13. gola te je i dalje prvi na listi strelaca. Kada je u pitanju plasman ekipa, Fiorentina je peta sa 27 bodova dok je Bolonja osma sa tri manje.