NBA: Jokićev tripl-dabl, Pokuševski 9 poena

Srpski košarkaši bili su polovični u NBA ligi kada su u pitanju rezultati njihovih timova. Denver Nagetsi Nikole Jokića nisu uspeli da savladaju Nju Orleans Pelikanse i pored još jedne MVP partije srpskog centra (29 poena, 10 skokova i 11 asistencija). Aleksej Pokuševski nije imao šutersko veče (2/9), ali je poenima sa slobodnih bacanja na kraju utakmice uspeo da donese pobedu Oklahoma Siti Tanderu nad Hjuston Rokitsima.

Jokić je, kao i u prethodnom meču, duel otvorio nešto pasivnije. Nije bio agresivan sa napadačke strane, dok je Stivenu Adamsu dozvoljavao brojne ofanzivne skokove. Ipak, najbolji košarkaš Nagetsa „dodaje gas“ u trećoj četvrtini u kojoj ubacuje 14 poena. U samoj završnici Brendon Ingram i Zajon Vilijams zakucavanjima „lome“ duel. Na kraju 113:108 za Pelikanse.

Pokuševski dobija sve veću šansu u Oklahomi, pa je večeras na parketu bio 29 minuta. Vodio je Tander gotovo čitavim tokom meča, imali su dvocifrenu razliku, da bi na kraju jedva uspeli da „iščupaju“ pobedu i nanesu Rokitsima 20. vezani poraz u sezoni rezultatom 114:112.

Denver Nagetsi sada su pali na 6. mesto na Zapadu sa skorom 25-17, dok se Oklahoma Siti sa skorom 18-24 nalazi na 12. mestu iste konferencije.