START ČETVRTFINALA LIGE EVROPE: Slavija u nadoknadi do izjednačenja u Londonu, Tadić tragičar Ajaksa

Večeras su odigrane prve utakmice ovogodišnjeg četvrtfinala Lige Evrope.

Roma do važne pobede u Amsterdamu

Jedini italijanski predstavnik u četvrtfinalu, Roma, uspela je da savlada ekipu Ajaksa u gostima rezultatom 1:2. Domaći su poveli preko Dejvija Klaasena u 39. minuti nakon asistencije Dušana Tadića. Kapiten „orlova“, već početkom poluvremena imao je šansu da odvede svoj tim na visokih 2:0 iz najbolje prilike u fudbalu, penala, međutim nije uspeo da savlada golmana gostiju Pau Lopeza. Odmah nakon toga usledila je kazna. Lorenco Pelegrini izjednačava u 57. minuti, da bi konačnih 1:2, postavio Ibanjez u samom finišu utakmice. Iako je ovo veoma povoljan rezultat Rome, i veliki kiks Ajaksa, ovaj dvomeč se nikako ne može smatrati rešenim. Ostaje da se vidi, da li će holandski šampion, predvođen našim Dušanom Tadićem uspeti da se „izvuče“ i plasira u polufinale.

Arsenal ispustio pobedu

Arsenal i Slavija iz Praga odigrali su nerešenu utakmicu na Emiratima a rezultat je bio 1:1. Iako je celim tokom utakmice bilo šansi i sa jedne i sa druge strane, za golove smo morali čekati sam kraj utakmice. Prvo je Arsenal poveo preko Nikolasa Pepea, da bi u poslednjoj minuti sudijske nadoknade, Tomas Holeš doneo veliko izjednačenje gostima. Ekipa iz Praga ne prestaje da iznenađuje sa pozitivnim rezultatima i zaista respektabilnom igrom koju prikazuju iz utakmice u utakmicu. Tek u ovom dvomeču pitanje pobednika nije rešeno, a posebno će biti zanimljivo da ispratimo koliko daleko može da dođe ekipa iz Praga, i da li će svoje potencijalno čudo, započeti eliminacijom velikog Arsenala?

Penal presudio Dinamu

Iako je ekipa iz Zagreba itekako imala svoje šanse za gol, realizovan penal Džerarda Morena bio je dovoljan za minimalan poraz ekipe sa Maksimira (0:1). Pobeda Viljareala svakako nije nezaslužena, jer je utakmica bila dinamična sa dosta šansi i sa jedne i sa druge strane, a kao što to inače biva u fudbalu, nijanse i pojedinačne greške odredile su konačnog pobednika. Imajući u vidu mentalitet koji su pokazali „modri“ protiv Totenhema, ovaj dvomeč nikako nije završen.

„Crveni đavoli“ jednom nogom u polufinalu

Mančester Junajted ostvario je veliku pobedu protiv Granade u gostima. Konačan rezultat bio je 0:2, a strelci za goste bili su Markos Rašford u 31. minutu i Bruno Fernandeš iz penala u 90. Uspela je engleska ekipa da opravda ulogu favorita i ostvari veoma važnu pobedu sa dva gola u gostima koji ima dodatno pojačavaju šanse za prolaz u polufinale. Ipak fudbal nam je mnogo puta pokazao da nemoguće ne postoji, pa bi ekipa Mančester Junajteda svakako trebala da na Old Trafordu potvrdi pobedu ali i prolaz.