START ČETVRTFINALA LIGE ŠAMPIONA: Madriđani sigurni, Građani u devedesetoj ostvarili važnu pobedu

Večeras su na rasporedu bile prve utakmice četvrtfinala Lige Šampiona. Mančester Siti na domaćem terenu slavio protiv Borusije iz Dortmunda rezultatom 2:1 dok je u drugoj utakmici Real Madrid savladao Liverpul rezultatom 3:1.

Utakmica četvrtfinala između Sitija i Borusije, očekivano je bila uzbudljiva i neizvesna do samog kraja. Znao je Pep Gvardiola da ne sme dozvoliti svojim igračima da ih uloga favorita ponese, jer tim iz Dortmunda itekako ima kvalitet, što su večeras i pokazali. Obe ekipe su imale svoje šanse, ali konačan rezultat je na kraju bio 2:1. „Građani“ su poveli u već u 19. minuti, nakon sjajne akcije. Rijad Mahrez odlično je u šesnaestercu pronašao Kevina De Brujnea koji je mirno zabio. Iako posle ranog gola tempo meča nije pao, sledeći gol videli smo tek u finišu drugog poluvremena. Legenda Borusije, Marko Rojs, je pokupio dodavanje Erlinga Halanda i izjednačio na 1:1, postigavši tako važan gol u gostima. Nerešen rezultat na semaforu nije stajao dugo, jer je Fil Foden iskoristio serviranu loptu od strane Ilkaja Gundogana i ipak obezbedio minimalnu prednost pred utakmicu u gostima. Iako je mladi Englez, ovim golom rešio pitanje pobednika ove utakmice, to nikako ne možemo reći za ukupnog pobednika dvomeča, jer ovakav rezultat itekako ostavlja mogućnost večerašnjim gostima da se nađu u polufinalu.

Odsustvo Serhija Ramosa kao stuba odbrane Real Madrida uvek ubacuje sumnju među ljubitelje fudbala da bi to mogla biti teška utakmica za „kraljevski“ klub. Ovoga puta sumnju je pojačala činjenica da je protivnik u prvoj utakmici četvrtfinala sjajni Liverpul, koji je pronašao svoju formu u poslednjih nekoliko mečeva. Ipak večeras su nas Madriđani uspeli demantovati sjajnom fudbalskom predstavom protiv „Redsa“. Već u prvom poluvremenu uspeli su da ostvare veliku prednost od 2:0. Strelci za domaće bili su Žunior Vinisijus u 27. minuti i Marko Asensio u 36. Liverpul je preko Mohameda Salaha početkom drugog poluvremena (51′) uspeo da smanji na 2:1 i unese neizvesnost u tok utakmice, ali već u 65. minuti na asistenciju Luke Modrića ponovo je pogodio Žunior Vinisijus i doneo svom timu veliku prednost od dva gola pred meč u Engleskoj. Iako deluje da je prednost nedostižna, ne treba zaboraviti da je Liverpul veliki klub, koji itekako ima roster koji može da napravi „čudo“. Ovaj duel nam itekako daje za pravo da u Engleskoj očekujemo pravu fudbalsku poslasticu i borbu do samoga kraja.