Suarez u 89. doveo Atletiko na pobedu od titule, Barselona ispala iz trke

Danas su u terminu od 18.30 odigrane sve utakmice 37. kola španske La lige. Real je porazio Bilbao u gostima, Barselona je izgubila od Selte, a Atletiko je golom u 89. minutu uspeo da osvoji 3 boda i dođe nadomak titule u Španiji.

Atletiko je znao šta mora da učini u meču protiv Osasune i odmah je nametnuo svoj fudbal protivniku. Posed, šutevi, sve je bilo uzaludno u prvom delu, rezultat je na poluvremenu bio 0:0.

Drugo poluvreme donelo je i prvi gol, ali i prvu intervenciju VAR-a. Stefan Savić bio je u ofsajdu prilikom kontakta sa loptom tako da je njegov pogodak poništen.

Hrvatski internacionalac Ante Budimir šokirao je u 76. minutu kandidata za titulu postigavši svoj deseti gol ove sezone.

Sve u napad bio je odgovor Atletika, a rezultat je došao u 82. minutu kada je Renan Lodi izjednačio. Ipak, za titulu je Jorgandžijama bilo potrebno 3 boda. Kada je najpotrebnije, Luis Suarez rešio je meč u korist Madriđana golom u 89. minutu, i tako ih ostavio na prvoj pozicij pred poslednju utakmicu u sezoni.

Usled istog broja bodova sa Realom, Kraljevski klub bio bi prvi, tako da Atletiko u poslednjem kolu mora da osvoji sva 3 boda ukoliko žele da budu sigurni šampioni.

Barselona zvanično ispala iz trke za titulu!

Barselona je od samog starta utakmice preuzela posed lopte i inicijativu krunisala golom Mesija u 28. minutu posle centaršuta Busketsa. Ipak, Barsa je vodila samo deset minuta, Santi Mina je izjednačio rezultat na Nou Kampu.

Utakmica je bila otvorena za obe ekipe sve do 83. minuta, kada su se stvari za Barselonu znatno pogoršale isključenjem Lenglea. Sudbinu Katalonaca zapečatio je Santi Mina u 89. minutu još jednim pogotkom.

Barselona se sada nalazi na trećoj poziciji na tabeli, čak 7 bodova iza prvoplasiranog Atletiko Madrida, pa su tako njihove šanse za titulu posle 37. kola potpuno nestale.

Real bolji od Bilbaa u meču bez puno akcije

Prvo poluvreme najavilo je tvrdu utakmicu bez mnogo prilika za gol. Real čak u prvom delu nije uputio nijedan udarac u okvir gola Atletika, ali ni Bilbao nije pretio.

Tek u 68. minutu Real dolazi do prednosti golom Nača na asistenciju Kazemira, a taj rezultat ostao je aktuelan do kraja meča.

Real se nalazi na 2 boda iza Atletiko Madrida pa će tako u poslednjem kolu čekati kiks gradskog rivala, uz imperativ pobede na svojoj utakmici.

Viljareal deklasirao Sevilju na putu za Ligu Evrope

Sevilja je još pre ovog kola znala da su joj šanse za titulu isparile, ali Viljareal je zacementirao ekipu Julijena Lopetegija na četvrto mesto. Karlos Baka je podsetio, sve koji su zaboravili na njegov kvalitet, koliko nemilosrdan može da bude. Najpre je u 34. minutu savladao Bonoa, a onda je istu stvar učinio i u 47. Za goste je otežavajuća okolnost bila i crveni karton Dijega Karlosa, koji je u 53. minutu zaradio drugi žuti i tako završio meč.

Usledio je gol Morena u 66, a zatim i je Karlos Baka u 79. kompletirao het-trik i stavio tačku na ovaj meč.

Viljareal je na sedmoj poziciji na tabeli, ali sa istim brojem bodova kao šesti Betis, i na bod manje od petoplasiranog Betisa.

Betis minimalcem zadržao šesto mesto, Ueska traži opstanak u poslednjem kolu

Betisu, koji je u borbi za Ligu Evrope, bila je neophodna pobeda protiv Ueske, koja se bori za opstanak. Oba tima bila su rešena da ispune svoje ciljeve pa je tako utakmica bila neizvesna sve do 57. minuta kada je Betisu dosuđen penal. Borha Iglesias je sa bele tačke stigao do desetog gola i tako stavio svoj tim na šestu poziciju, koja vodi u grupnu fazu LE. Ueska na 17. mestu ima isti broj bodova kao i 18. Elče, pa će opstanak morati da izbori u poslednjem kolu.

Sosijedad pregazio Valjadolid

Baskijski Real želeo je da zadrži peto mesto i tako osigura učešće u grupnoj fazi Lige Evrope, i u tome su bili jasni od starta utakmice.

Već u šestom minutu Isak je zatresao mrežu protivnika, isto je ponovio i u 16, a u 28. minutu strelac je bio David Silva. Prvih pola sata je odredilo pobednika, ali ne i rezultat. Adnan Januzaj je iz penala u 35. minutu povisio na čak 4:0, i time osigurao Valjadolidu plasman u zonu ispadanja pred poslednje kolo.

Utešni gol za goste postigao je Markos Andre, ali će njegov tim za opstanak morati da pogleda sreća, kako im je potreban poraz i Elčea, i Ueske u poslednjem kolu.

Elče se ne predaje, opstanak još uvek opcija

Fudbaleri Kadiza su utakmicu, koja za njih nema rezultatski značaj, otvorili pogotkom iz penala u 15. minutu. Strelac je bio Hoze Mari.

Ipak, u drugom poluvremenu Elče je pokazao svoju rešenost da i sledeće sezone igra u La ligi. Nije ih omeo poništen gol u 49, pa su postigli još jedan u 58, Pere Milja je zatresao mrežu Kadiza. Samo sedam minuta kasnije Elče potpuno preokreće utakmicu golom Gonzaleza u 64. minutu. Pobedu je potvrio Fidel golom u 88. minutu, i to ih stavlja na poziciju 18. na tabeli sa istim brojem bodova kao 17. Ueska. Veoma važna tri boda u trci za opstanak.

Hetafe i sledeće sezone u La ligi

Hetafe i Levante podelili su bodove, što domaćinu nikako ne odgovara. Hetafe je poveo golom Alenje u 13. minutu, ali je Melero izjednačio nakon pola sata igre u prvom delu. Svoje šanse do kraja utakmice nisu iskoristili gosti, ali jesu domaći. Mladi Japanac Takefusa Kubo u 84. minutu postigao je svoj prvi ligaški pogodak ove sezone i osigurao opstanak Hetafea u Primeri.