Tadić majstorskom asistencijom predvodio Ajaks do važne pobede

Ajaks je u okviru 30. kola Holandske prve lige savladao ekipu AZ Alkmara rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu gosti su bili dominantniji tim ali nisu uspeli da dođu do gola, pa su ekipe otišle da odmor pri rezultatu 0:0. U drugom poluvremenu inicijativu je od samog starta preuzeo Ajaks, a u 66. minuti sjajnim pasom, Dušan Tadić je pronašao Dejvija Klaasena koji je zakucao loptu u mrežu. U samom finišu utakmice Klaasen je ponovo pogodio mrežu za konačnih 2:0 i važna tri boda u borbi za titulu.

Slika

Tadić je ubedljivo najefikasniji igrač Ajaksa sa 14 postignutih golova i 15 asistencija što je najviše u prvenstvu. Srbin opravdano predvodi holandskog šampiona i iz utakmice u utakmicu pokazuje zašto je lider fudbalskog velikana iz Amsterdama. Ajaks je trenutno prvo mesto sa 76 osvojenih bodova.