Tavares i Real „prevelik zalogaj“ za desetkovanu Zvezdu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su drugu uzastopnu utakmicu u Evroligi. Poraženi su od Reala u Madridu rezultatom 79:67.

Košarkaši Crvene zvezde iako vidno oslabljeni, su doputovali u Madrid da se nadmeću sa jednim od najboljih klubova Evrolige.

U prvih nekoliko minuta je izgledalo kao da će Edi Tavares sa svojih 2,21, predstavljati nerešivu enigmu za crveno-bele, ali dobra rola Cirbesa ubacila je centra domaćih u problem sa faulovima te je Real morao prvo poluvreme većinski da igra bez prvog centra.

Otvorio se reket crveno-belima, koji su bili vidno raspoloženiji nego u meču protiv Baskonije, pogotovo Dobrić koji na poluvremenu ima već 9 poena.

Druga četvrtina je obeležena smenama u vođstvu između dveju ekipa, ali ju je ekipa Dejana Radonjića na kraju dobila rezultatom 19:16.

Za konačnih 32-32 na poluvremenu.

Real je drugo poluvreme otvorio serijom od 10:4, koju je obeležio Tavares koji je dominirao u drugom poluvremenu. Gorostasni centar pogađao je sve iz Zvezdinog reketa, dok je u Realovom blokadama terorisao gostujuće napadače.

Brzo su igrači Reala otišli i na dvocifrenu prednost, tavares je otvorio reket Ertelu koji je posle nekoliko promašaja uveo u utakmicu i postigao 9 brzih poena.

Igrači Zvezde su u potpunosti zavisili od šuta za tri poena, pošto je reket zaključao Tavares, a uzimajući u obzir ovosezonske procente crveno-belih iza linije 6,75 ne čudi što je prednost Madriđana rasla.

Na kraju treće deonice bilo je 57:46 za domaćine.

Otišli su Kraljevići i na +17 u četvrtoj deonici i izgledalo je kao da je sve gotovo na šest minuta do kraja. Ipak pružila je Zvezda poslednji otpor i došla na -9 na tri minuta do kraja.

Ipak Adam Hanga posle jedne sekvence, gde je Zvezda odigrala odličnu odbranu i bila nadomak ukradene lopte, pogađa trojku uz zvuk sirene za istek napada i buši svaku nadu u Dejanu Radonjiću i njegovim igračima.

Najefikasniji kod Reala bili su meč-viner Edi Tavares koji je za 20 i po minuta postigao 15 poena uz četiri blokade, pratio ga je Porije sa 14 poena.

Kod Zvezde dobru rolu imali su Ostin Holins sa 16 i Majk Cirbes sa 12 poena.