Totenhem kiksao na domaćem terenu protiv Vile, Everton se pobedom bodovno izjednačio (VIDEO)

Od 19 časova počele su tri utakmice u okviru 37. kola Premijer lige. Everton i Njukasl ostvarili su minimalne pobede protiv Vulvsa, odnosno Šefild Junajteda, dok je Aston Vila na gostovanju slavila protiv Totenhema.

Totenhem je odlično otvorio utakmicu i već u osmoj minuti poveo golom Stivena Bergvajna. Gosti su došli do izjednačenja nakon veoma nespretne reakcije Serhija Regiljona, koji je umesto da izbije loptu iz šesnaesterca, nespretno matirao svog golmana.

U samom finišu prvog poluvremena Bertrand Traore je savršeno prosledio loptu u peterac, a do nje je prvi došao Oli Votkins koji je postigao gol za preokret gostiju. „Pevci“ su u drugom poluvremenu pokušavali da se vrate u utakmicu, ali bezuspešno, rezultat je ostao 1:2. Ovim porazom dodatno su zakomplikovali svoj plasman u Ligu Evrope.

Everton je golom Ričarlisona u 48.minuti utakmice ostvario minimalnu pobedu protiv Vulvsa na Gudison parku. „Karamele“ su se sa ova tri boda popele na osmu poziciju sa 59 osvojenih bodova isto koliko imaju Totenhem i Vest Hem, koji večeras od 21 čas i 15 minuta gostuje Vest Bromu.

Slika

Njukasl je u utakmici bez rezultatskog značaja savladao najlošije plasiranu ekipu Šefild Junajteda rezultatom 1:0. A strelac pobedničkog gola bio je Džo Vilok u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Mladom Viloku je ovo sedmi gol ove sezone.