Totenhem održava nade za Evropu: Vulvsi bez šansi u Londonu

Totenhem je u okviru 36. kola Premijer lige savladao ekipu Vulverhemptona rezultatom 2:0.

Od starta su pevci pokazali želju za pobedom, te su sigurnije ušli u meč. Do gola za vodstvo stigli su tek u finišu prvog poluvremena, kada je Pjer-Emil Hojberg odlično poslao pas u dubinu, koji je primio Hari Kejn te solo akciju završio golom u 45. minuti za vodstvo od 1:0. Englezu je ovo 22. gol ove sezoni i nalazi se na prvom mestu liste najboljih strelaca sa jednim golom više od drugoplasiranog Salaha koji će protiv Vest Broma, u 17 časova i 30 minuta nastojati da preuzme mesto na čelu.

U drugom poluvremenu nije bilo preteranih promena, ponovo su domaći bili bolja ekipa sa konkretnijim šansama. Nakon što je Rui Patrisio odlično odbranio pokušaj Bejla sa 20 metara, na odbijenu loptu naleteo je Pjer-Emil Hojberg i ovoga puta ostavio golmana Vulvsa bespomoćnog.

Slika

Ovom pobedom Totenhem se podigao na šestu poziciju na tabeli sa 59 bodova isto koliko i Vest Hem koji ima nešto slabiju gol razliku. Pevce do kraja očekuju dueli protiv Aston Vile i Lestera.