Trofej kupa spasio neslavnu sezonu Juventusa

Ekipa Juventusa je u finalu Kupa Italije savladala ekipu Atalante rezultatom 1:2 i tako u istoriju kluba upisala 14. trofej ovog takmičenja.

Juventus je imao veoma težak zadatak protiv Atalante koja iza sebe ima odličnu sezonu. „Stara dama“ je povela u 31. minuti nakon što je Dejan Kuluševski odlično prihvatio pas Vestona MekKinija i potom matirao golmana Atalante. Tim iz Bergama je ipak do poluvremena uspeo vratiti stvari na početak, a za to je najzaslužniji Ruslan Malinovski, koji je odličan dupli pas sa Hansom Heteborom krunisao izjednačujućim golom u 41. minuti.

U 73. minutu, Dejan Kuluševski je odlično pronašao Federika Kijezu koji je izbio sam pred golmana i potom lagano zabio za konačnih 1:2.

Iako je prekinuta dugogodišnja dominacija Juventusa u ligi, kup i dalje ostaje njihova teritorija, jer su najtrofejnija ekipa u ovom takmičenju. Pored toga, bar jedan trofej ove sezone, zasigurno će bar malo zadovoljiti navijače, koji su navikli na sezone koje tim iz Torina odigra na daleko višem nivou.