VEČITI DERBI PRIPAO ZVEZDI: Ivanić glavom prekinuo derbi ‚‚post“ crveno-belih i doneo velikih +12 (VIDEO)

Igrači Crvene zvezde pobedili su ekipu Partizana rezultatom 1:0 u 164. večitom derbiju i tako upisali svoju prvu derbi pobedu još od aprila 2019. godine.

Crveno-beli ovom pobedom idu na 12 bodova prednosti u odnosu na Partizan 8 kola pre kraja Linglong Super lige Srbije.

Nešto su bolje gosti u crno-belom počeli utakmicu, usled vidne nervoze kod ekipe Dejana Stankovića na startu.

Ipak do prve ozbiljnije šanse su ipak došli crveno-beli u 33. minutu meča preko Veljka Nikolića, koga je Vladimir Stojković sprečio da dođe do svog prvog pogotka u večitom derbiju.

Crno-beli su svoju najozbiljniju šansu imali samo sedam minuta kasnije kada je Filip Holender posle sjajne kontre Partizana pogodio okvir gola crveno-belih.

Nije prošao ni minut igre a crno-beli su ponovo pretili kada je mladom Joviću falilo veoma malo da dovede svoj tim u vođstvo. Jović je dobro driblao po desnoj strani, uspeo da uposli Natha, ali je ovaj slabo zahvatio loptu, koja je došla nazad do Jovića koji je sa samo 2 metra pokušao, ali je Borjan bio na visini zadatka i sprečio gol na kraju prvog dela igre.

U drugom poluvremenu, Zvezda je krenula nešto ofanzivnije. izašli su Petrović i Nikolić, a u igru su ušli Kanga i Falćineli.

Bolji su bili izabranici Dejana Stankovića u većini drugog poluvremena. Konstanto su napadali odbranu crno belih. Onda u 58. minutu posle kornera Kange, Mirko Ivanić glavom smešta loptu iza Vladimira Stojkovića za 1:0.

Nakon pogotka Crvene zvezde Aleksandar Stanojević nije više imao šta da čeka i naredio je punu ofanzivu svoje ekipe.

Derbi

Uspeli su crno-beli da dođu do svoje šanse u 89. minutu, ali je Borjan još jednom spasio crveno-bele i divnom paradom sprečio Sumu da postigne izjednačujući pogodak.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i crveno-beli su upisali svoju 65. derbi pobedu na Partizanovih 47. Ovo je ujedno i prva pobeda u večitom derbiju za Dejana Stankovića od kako je na klupi kluba iz Ljutice Bogdana.