Vels nagrađen za trud, podela bodova sa Švajcarskom

Švajcarska i Vels odigrali su nerešenu utakmicu u okviru prvog kola grupe A, Evropskog prvenstva u fudbalu. Konačan rezultat bio je 1:1, a utakmica je odigrana u prestonici Azerbejdžana, Bakuu.

U prvom poluvremenu gledali smo vrlo skromno fudbalsko izdanje sa obe strane. Švajcarska je napadala preko Harisa Seferovića, čije je pokušaje u nekoliko navrata, sjajno zaustavio golman Velsa. Najbolju šansu za Vels, imao je Kifer Mur u 15. minuti utakmice kada je glavom poslao loptu u leve rašlje, međutim Zomer je paradom odlično zaustavio ovaj pokušaj.

U drugom poluvremenu gledali smo potpuno drugačiji fudbal nego u prvom. Već u 49. minuti, Bril Embolo je odlično skočio nakon kornera, te zakucao loptu u mrežu. Golman Velsa, Deni Vord bio je nemoćan.

Nakon postignutog gola, Švajcarci su se povukli, što će se kasnije pokazati kao veoma loš potez. Vels je od tada preuzeo inicijativu, te su napadali preko krila, i sjajnog Danijela Džejmsa, koji je uz golmana Vorda, bio najbolji pojedinac Velšana danas. Pritisak Velsa isplatio se tek u 74. minuti kada je odličnu loptu Džozefa Morela, prihvatio Kifer Mur i glavo matirao Jana Zomera.

U samom finišu utakmice, pokušali su Švajcarci da naprave mini pritisak, a Mario Gavranović je u 85. minuti, samo minut nakon ulaska u igru, poslao loptu u mrežu, međutim iz VAR sobe je signaliziran ofsajd.

Vels

Podela bodova, na kraju je ipak realan rezultat, a ključna utakmica za oba tima biće duel sa Turskom.