Vest Hem i dalje sanja LŠ

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Barnli u gostima rezultatom 2:1, u 34. kolu Premijer lige i ostali u trci za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Vest Hem se sada nalazi na petom mestu Premijeršipa sa 58 bodova, tri manje od četvrtoplasiranog Čelsija.

Junak utakmice bio je Majkl Antonio, koji je dva puta savladao Nika Poupa.

vest

Susret na Turf Muru bolje su otvorili domaći. Već u 19. minutu Entoni Tejlor je posle neopreznog starta Tomaša Součeka pokazao na belu tačku, sa koje Kris Vud nije pogrešio.

Nakon toga, usledio je period bolje igre Čekićara, a Antionio je pokazao zašto je gazda peterca.

Prvo je u 21. minutu na asistenciju jednog od otkrovenja sezone Vladimira Cufala glavom pogodio nebranjeni deo mreže, da bi osam minuta kasnije Said Benrama bio taj koji je uposlio Jamajkanca, kome nije bilo teško da sa tri metra samo preusmeri loptu u metu.

Do kraja utakmice ništa se bitno nije desilo, pa je Vest Hem izvojevao tešku i veoma bitnu pobedu u pohodu na Ligu šampiona naredne sezone.

Čekićari imaju čemu da se nadaju četiri kola pred kraj prvenstva. Prvenstveno zbog lakšeg rasporeda u odnosu na konkurente, ali i zbog toga što postoji mogućnost da se najbolji igrač tima Deklan Rajs vrati u pogon već protiv Evertona u narednom kolu.