VEST HEM TEŠKO SAČUVAO TRI GOLA PREDNOSTI: Everton podelio bodove sa Palasom

Kompletirano je 30. kolo Premijer Lige, a poslednje dve utakmice odigrale su ekipe Evertona i Kristal Palasa, te Vulverhemptona i Vest Hema.

Everton i Kristal Palas odigrali su prilično ravnopravnu utakmicu, pa nerešen rezultat deluje kao najpravedniji ishod. Rezultat je bio 1:1, a oba gola smo videli u drugom poluvremenu. Prednost domaćima obezbedio je Džejms Rodrigez golom u 56. minuti utakmice. „Karamele“ su imali konce igre u svojim rukama sve do samog finiša kada je Miči Batšuaji, samo dva minuta nakon ulaska u igru izjednačio rezultat na 1:1. Ovim su domaći ispustili prilku da se izjednače po broju bodova sa gradskim rivalom Liverpulom i Totenhemom koji je 6. sa samo dva boda manje u odnosu na petoplasirani Čelsi.

Čekićari najbolji londonski tim trenutno

Vest Hem je ponovo morao da brani veliku prednost od tri gola, ali Vulvsi ipak nisu uspeli da stignu zaostatak gostiju, kao što je to pošlo za rukom Arsenalu u prethodnom kolu. Nije ekipa iz Londona gubila vreme, pa je već u 38. minuti prvog dela utakmice na semaforu stajalo visokih 0:3. Mrežu „vukova“ načeo je sjajni Džesi Lingard, već u 6. minuti. Pablo Fornals udvostručio je prednost, a onda je Džerod Bouven samo dva minuta nakon ulaska u igru povisio na 0:3. Vulvsi su u 44. minuti preko Lendera Dendonkera smanjili na 1:3. Da bi mladi Fabio Silva golom u 68. minuti uneo nervozu u redove gostiju. Ipak do kraja utakmice rezultat se nije menjao. Ovom pobedom, čekićari nastavljaju da uživaju u odličnom i pomalo nestvarnom poslu koji rade ove sezone. Pobedom su preskočili gradskog rivala Čelsi, i sada su na četvrtoj poziciji sa bodom prednosti u odnosu na „Plavce“.