VEZENKOV ZATRPAO ALBU U BERLINU: Bugarski reprezentativac sa 31 poenom doneo Olimpijakosu pobedu (VIDEO)

Košarkaši Olimpijakosa slavili su protiv ekipe Albe u Berlinu rezultatom 84:80. Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je bugarski reprezentativac Saša Vezenkov koji je upisao 31 poen sa 6 pogođenih trojki i 10 uhvaćenih skokova.

Najefikasniji kod domaćina bio je Pejton Siva sa 14 poena.

Ekipa Albe je odigrala bolje prvo poluvreme koje su dobili rezultatom 42:37.

Gosti su u nastavku uspeli da održe priključak, pre svega sjajnom Vezenkovu, ali i Slukasu koji je maestralno dirigovao napadom Olimpijakosa.

U poslednjoj deoniici su gosti iz Pireja potpuno preokrenuli rezultat i stigli do čak plus 11, ali se igrači Albe nisu predavali i uspeli su da na samom kraju meča dođu na samo poen zaostatka. Zatim je ekipa Olimpijakosa tražila svog najraspoloženijeg pojedinca i Slukas ga je pronašao u desnom korneru, a Saša Vezenkov je svojom šestom trojkom stavio tačku na utakmicu 15 sekundi pre kraja meča.

Ovo je bila 14. pobeda za Pirejce uz 16 poraza u Evroligi, dok je Alba na skoru od 11-19.