SRBI VLADAJU ITALIJOM: Kanonada Vlahovića, SMS pogodio za pobedu (VIDEO)

Reprezetativac Srbije Dušan Vlahović postigao je dva pogotka u porazu Fiorentine od Atalante sa 3:2, dok je Sergej Milinković-Savić u sudijskoj nadoknadi upisao jedini gol na meču i doneo pobedu Laciju na gostovanju u Veroni, u mečevima 30. kola Serije A.

Kakva sezona za Dušana Vlahovića. U poslednjih 19 utakmica napadač Fiorentine postigao je čak 14 golova (ukupno 15 u sezoni). Spekuliše se da je prvi čovek kluba Roko Komiso doputovao iz SAD kako bi sa talentovanim srpskim fudbalerom dogovorio produžetak saradnje. Ugovor Vlahoviću ističe 2023. ali čelnicima Viole biće jako teško da ga zadrže. Trenutna cena napadača koji na svom kontu ima isti broj golova ove sezone kao i Zlatan Ibrahimović, Lautaro Martinez ili Lorenco Insinje, procenjuje se na oko 50 miliona evra.

Ipak, njegova dva pogotka nisu bila dovoljna timu iz Firence da izbegne drugi poraz u poslednje tri utakmice. Duvan Zapata je u prvom poluvremenu osigurao dva gola prednosti za Atalantu, da bi u drugom delu igre na scenu stupio Dušan Vlahović.

Prvo je u 57. minutu preciznim udarcem sa oko jedanaest metara matirao Golinija, da bi deset minuta kasnije lako realizovao kontru na asistenciju Kristijana Kuamea.

Međutim, za radost gostiju iz Bergama pobrinuo se Josip Iličić, sa bele tačke u 70. minutu.

Fiorentina se nalazi na 15. mestu Serije A, sa osam bodova iznad zone ispadanja. Atalanta se nalazi na četvrtom mestu, poziciji koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Sjajno veče imao je i prvotimac Lacija Sergej Milinković-Savić. Nebeskoplavima „gori“ pod nogama u borbi za Evropu, pa svaka pobeda ima veliki značaj za ekipu Simonea Inzagija. Mučio se Lacio celu utakmicu, uprkos tome što su bili bolji i konkretniji (14:4 odnos u šutevima, 5:1 u okvir gola) nisu uspeli da probiju bedem domaćih. Doduše, postigao je Felipe Kaisedo pogodak početkom drugog poluvremena, ali je odluka brzo preinačena reakcijom iz VAR sobe, zbog prekršaja.

I taman kada se činilo da bi Lacio mogao da ostane bez dva bitna boda, Radu centaršutem u 92. minutu pronalazi srpskog reprezentativca, koji glavom sprovodi loptu u gol za veliko slavlje gostiju.

Bio je to šesti pogodak SMS-a, koji uz to ima i devet asistencija u dosadašnjem toku sezone.

Lacio se nalazi na šestoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ispred je Napoli sa četiri boda više i utakmicom više, dok gradski rival Roma sa jednim bodom manje i utakmicom više vreba sa sedme pozicije. Verona se nalazi na osmom mestu, ali bez realne šanse da mogu da napreduju, jer je „Vučica“ 13 bodova daleko, osam kola pre kraja prvenstva.