Voša i Partizan sigurni u gostima

U okviru 32. kola Ling Long Super lige Srbije ekipa Vojvodine je u Bačkoj Palanci slavila protiv ekipe Bačke rezultatom 1:2. Istim rezultatom slavio je i Partizan u gostima u Šapcu protiv Mačve.

Vojvodina je već u prvom poluvremenu povela rezultatom 2:0, a oba gola za Novosađane je postigao Miodrag Gemović (6′, 28′). Utešni gol za domaće postigao je Miloš Zličić odmah nakon što je ušao u igru (61′). Vojvodina je ovom pobedom ostala čvrsto na trećoj poziciji, dok je ekipa Bačke ubedljivo poslednja sa pet bodova manje u odnosu na pretposlednju Mačvu.

FK Vojvodina

Mačva je na svom stadionu u Šapcu povela protiv Partizana već u trećem minutu, a gol za domaće postigao je Branislav Knežević. Tek u finišu prvog poluvremena uspeli su crno beli da izjednače preko Takume Asana. Pobednički gol za Partizan postigao je Lazar Marković, početkom drugog poluvremena (56′). Ekipa Aleksandra Stanojevića ovom pobedom učvrstila je drugu poziciju iza gradskog rivala Crvene Zvezde, koja sutra u 19 časova na stadionu „Rajko Mitić“ dočekuje Radnik iz Surdulice. Kada su Šapčani u pitanju, nalaze se na nezahvalnom 19. mestu i sve je izvesniji pad niži rang takmičenja.