ZAHUKTALA SE LOKOMOTIVA: Nikoliću derbi sa Spartakom

Lokomotiva srpskog trenera Marka Nikolića savladala je na domaćem terenu ekipu Spartaka rezultatom 2:0, u moskovskom derbiju 25. kola ruske Premijer lige.

Domaći su poveli golom Fransoe Kamana u 22. minutu na asistenciju Fjodora Smolova, posle sjajno istrčanog kontranapada. Uprkos tome što su gosti imali inicijativu, Lokomotiva je bila konkretnija, pa krajem prvog poluvremena ekipa Spartaka ulazi u novi problem.

Igrao se 45. minut kada je strelac prvog gola sjajnim pasom u prostor pronašao Žemaletdinova, kojeg Ajrton faulira na rubu šesnaesterca. Sudija je defanzivcu crveno-belih pokazao put u svlačionicu, da bi potom Smolov preciznim udarcem u golmanov ugao iz slobodnjaka uvećao prednost Lokosa pred odlazak na veliki odmor.

Pokušali su gosti u nastavku da smanje zaostatak preko Kvinsija Promesa i Larsona, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Ovo je bila šesta uzastopna prvenstvena pobeda Lokomotive, koja se nalazi na samo jedan bod zaostatka od Spartaka i drugog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.