Zenit sa šest golova u mreži Lokomotive proslavio titulu šampiona Rusije

Ekipa Zenita osvojila je titulu prvaka ruske Premijer lige tako što je u derbiju kola na domaćem terenu savladala Lokomotivu Marka Nikolića sa ubedljivih 6:1 i otišla na nedostižnih +9 na dva kola pred kraj u odnosu na najbližeg konkurenta.

Zenit je osvojio treću titulu zaredom.

Pre ovog duela, razlika između prvoplasiranog Zenita i drugoplasirane Lokomotive iznosila je šest bodova, pa su izabranici Marka Nikolića imali šansu da pobedom zakomplikuju situaciju u vrhu ruske lige.

Početak utakmice obeležila je ravnopravna borba, a možda bi se stvari drugačije odvijale po Lokomotiku da je Maksim Muhin u osmom minutu bio za centimetar precizniji kada je pogodio prečku.

Nakon toga, Zenit je preuzeo inicijativu u poveo prelepim lobom Artema Dzjube posle pravog rikošeta u šesnaestercu Lokomotive.

zenit

Pred kraj poluvremena usledio je blickrig pulena Sergeja Semaka u režiji Sardara Azmuna, koji je pogodio u 39. minutu, pa u nadoknadi prvog poluvremena.

Kako je Zenit završio, tako je i započeo drugo poluvreme. Azmun je u 46. minutu krunisao sjajnu partiju i trećim golom, da bi u 51. minutu Artem Dzjuba ponovo bio koban po goste.

Utešni pogodak za Lokomotivu postigao je Kamano u 56. minutu, a 11 minuta kasnije Malkom je postavio konačan rezultat.

Zenit je ovom pobedom prekinuo seriju Marka Nikolića od 11 uzastopnih pobeda. Lokomotivu, koja se nalazi na drugom mestu sa dva boda više od trećeplasiranog Spartaka sada očekuje borba za kvalifikacije za Ligu šampiona.