Zenit upisao sedmu pobedu, Lojd nezaustavljiv (VIDEO)

Košarkaši Zenita iz Sankt Peterburga su rezultatom 75:66 pobedili berlinsku Albu u 10. kolu Evrolige.

Ruski predstavnik je bez većih poblema savladao nemačkog na svom parketu i tako došao do četvrte uzastopne pobede u elitnom evropskom takmičenju.

Zenit je imao vođstvo tokom svih 40 minuta utakmice, a na poluvremenu su čak imali i dvocifreno vođstvo (42:30) dok su gosti najbolju partiju pružili u trećem kvartalu i na kraju upisali poraz rezultatom 75:66.

Bivši košarkaš Crvene zvezde Džordan Lojd je imao odličan meč sa čak 25 postignutih poena, Džordan Miki je ubacio 12, a Koner Frankamp 10.

Na drugoj strani, 20 poena je ubacio Erikson, 11 Timan i 10 poena je postigao Maodo Lo.