Zverev posle preokreta do druge titule u Madridu

Aleksander Zverev osvojio je masters u Madridu pobedom nad Mateom Beretinijem u finalu, rezultatom 6:7(8), 6:4, 6:3.

Zverevu je ovo 15. titula u karijeri, druga u Madridu i četvrta kada su mastersi u pitanju.

Nivo tenisa tokom finala nije bio visok, o čemu svedoči podatak da su oba tenisera imala više neiznuđenih grešaka nego direktnih poena.

U prvom setu u sedmom i osmom gemu došlo je do razmene brejkova, da bi se o boljem u tom delu igre odlučivalo se u taj-brejku. Beretini je poveo sa 5:0, ali se Zverev vratio i čak propustio šansu da osvoji set, koji Italijan rešava u svoju korist posle velike borbe.

U nastavku meča Beretini nije uspeo da prolazi kroz udarac na pravi način, pa je pravio dosta neiznuđenih grešaka, što je sasvim odgovaralo defanzivnoj taktici Zvereva, koji na isti način uzima dva seta i beleži jednu od najbitnijih pobeda u karijeri.

Zverev sa skorom 15-2 ima najviši procenat (88%) pobeda od aktivnih tenisera na mastersu u Madridu.