Zvezda dominantna protiv Partizana (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan sa 71:56, u derbiju osmog kola ABA lige.

BEOGRAD: Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalaca: 7187, sudije: Belošević, Jovčić, Radojković.

CRVENA ZVEZDA: Volters 9 (5as), Davidovac, Mitrović 16 (7sk), Lazić 3, Kalinić 12 (5as), Dobrić 15 (6sk), Holins 7, Simonović, Ivanović 3, Kuzmić 4, Cirbes, Marković.

PARTIZAN: Glas, Kuruc, Panter 6, Ledej 5, Zagorac 6, Avramović 2, Koprivica 2, Dangubić 4, Smailagić 15 (9sk), Mur 14, Trifunović, Madar 2.

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali večitog rivala, u derbiju osmog kola ABA lige i naneli mu prvi poraz u regionalnom takmičenju. Crveno-beli su odmah na startu pokazali zašto se smatraju najboljom odbranom Evrolige ove sezone. Ekipa Željka Obradovića nije uspela da pronađe napadački ritam, pa je Zvezda susret otvorila serijom 7:0, dok je rival prve koševe postigao tek posle četiri minuta igre. Uspeli su tada crno-beli da se konsoliduju i vezanim poenima Smailagića priđu na 9:8, nakon čega je Radonjić morao da zatraži tajm-aut. Zvezda je posle toga ponovo uspostavila kontrolu na parketu i novom serijom došla do 15:8, što je rezultat kojim se završio prvi kvartal.

Domaći tim je u nastavku održavao prednost, odbrana je funkcionisala, dok su se plejmejkeri Partizana mučili sa prenosom lopte i organizacijom napada. To je rezultiralo lakim poenima iz kontre Radonjićeve ekipe, a posle jedne takve Madar je napravio nesportsku ličnu grešku, pa je Zvezda poenima Kalinića sa penala otišla na maksimalnih 25:16 u tom momentu. Usledio je prazan hod sa obe strane, mrežice su mirovale neko vreme, da bi se ponovo razigrao Smailagić, posle čije trojke su crno-beli smanjili na minus četiri. Međutim, Mitrović nije dozvolio protivniku da se približi više. Dominirao je krilni centar Zvezde u reketu, sakupljao ofanzivne skokove i 12. poenom, za prvu dvocifrenu prednost od 32:21, pomogao svom timu da nešto rasterećenije dočeka drugo poluvreme.

Crveno-beli su u trećoj četvrtini još više podigli nivo igre. Iako se u prvi mah činilo da bi treća lična greška Kuzmića mogla da bude problem za domaćina, ispostavilo se drugačije kada je u igru umesto njega ušao Mitrović. Najbolji igrač Zvezde u prvom poluvremenu pokrenuo je novu seriju – prvo je blokirao Smailagića, nakon čega je Dobrić postigao trojku za 36:23. Zatim je Mitrović došao do novih poena, pa iza leđa asistirao Kaliniću za +17. Činilo se tada da je Partizan dotučen, ali je Smailagić ponovo preuzeo odgovornost i zajedno sa Murom istopio prednost protivnika, koji je punih šest minuta bio bez koša iz igre, pa su crno-beli pred poslednjih deset minuta zaostajali samo sedam razlike.

Ipak, Zvezda je furiozno otvorila četvrti kvartal i serijom 10:2 zaustavila nalet Obradovićevog tima, koji posle toga više nije imao snage da se vrati. Slušao je u tim trenucima crveno-bele i šut sa distance, pa se posle vezanih trojki Dobrića i Lazića prednost domaće ekipe popela na 65:44. Gosti su do kraja uspeli samo da ublaže poraz, tako da se Zvezda izjednačila sa Partizanom, pošto obe ekipe sada imaju skor od sedam pobeda i samo jednog neuspeha u ABA ligi. U narednom kolu izabranici Dejana Radonjića igraju protiv Studentskog centra, a crno-bele očekuje još jedan derbi, ovaj put protiv podgoričke Budućnosti.