Zvezda na čelu ABA lige: Crveno-beli protutnjali kroz Ljubljanu i potvrdili kiks Budućnosti u Baru (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde zauzeli su prvu poziciju na tabeli ABA lige, pošto su lako izašli na kraj u Ljubljani protiv domaćina – Cedevita Olimpije i slavili rezultatom 89:72. Sa druge strane ekipa Budućnosti je ispustila prvu poziciju pošto je poražena od Mornara u Baru 100:92.

Crveno-beli imaju učinak 21-3, Podgoričani su ligaški deo regionalnog takmičenja završili sa skorom 22-4, tako da su ekipi Dejana Radonjića u preostala dva meča neophodne pobede na gostovanjima Krki (20.04) i Zadru (27.04) kako bi zadržala čelnu poziciju pred doigravanje.

Najefikasniji u redovima gostiju iz Beograda bili su Ognjen Dobrić sa 26 poena i 6/10 šutem za 3pt i Džordan Lojd sa 21 poenom.

Kod domaćina jedini raspoložen je bio Kendrik Peri, koji je sa 29 poena (6/9 za 3pt) spasio svoju ekipu još ubedljivijeg poraza.

Crveno-beli su do pobede došli najviše kroz furioznu drugu četvrtinu, koju su dobili rezultatom 24:9.

Radonjćeva ekipa je početkom drugog poluvremena imala i 17 poena viška (49:32), ali se „Zmajčeki“ nisu predavali i mnogo boljom igrom, pre svega u odbrani, uspeli su da se vrate i zaprete u finišu treće deonice kada su došli na samo četiri poena zaostatka – 60:56.

Ipak, završnica utakmice u potpunosti je pripala srpkoj ekipi. Zvezda je serijom 10:0 otišla na velikih 15 poena prednosti (79:64) i definitivno prelomila meč.

Zvezdina pobeda bi bila uzaludna da nije bilo ‚‚pomoći“ iz Bara. Mornar je uspeo da prekine niz od 5 uzastopnih pobeda Budućnosti i donese Zvezdi šansu za pol poziciju, a sebi šansu za plej-of ABA lige.

Mornar je loše otvorio utakmicu i posle prve četvrtine imali su velikih -11.Vraćaju se u drugoj deonici i postižu čak 37 poena, pa na poluvreme odlaze sa +2.

U trećoj četvrtini dobrom odbranom zatvaraju Podgoričane i pred poslednjih 10 minuta imali su +9. Lako su tu prednost održali i došli do važne pobede.

Do trijumfa Barane su predvodili Pulen sa 32 poena i Nidam sa 20.

U poraženom sastavu istakli su se Kobs sa 26, Edžim sa 17 i Rid sa 15 poena.