Zvezda održala predavanje „studentima“ u Podgorici

Crvena Zvezda gostovala je u Podgorici, gde je u okviru devetog kola ABA lige savladala ekipu SC Derbija rezultatom 67:99.

Bez većih problema slavili su izabranici Dejana Radonjića u ovo meču, gde je već nakon prve četvrtine bilo jasno da domaći nemaju šta da traže u duelu protiv aktuelnog šampiona.

Na poluvremenu je Zvezda imala devet koševa prednosti, a serija od 23:8 u trećoj četvrtini bila je dovoljna crveno-belima da rutinski završe ovaj meč.

Uprkos rotacijama Dejana Radonjića u trenucima kada je pitanje pobednika već bilo rešeno, domaći nisu uspeli da izbegnu ubedljiv poraz na svom parketu.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Nikola Ivanović koji je upisao 14 poena, jedan skok i tri asistencije.

Pored njega dvocifren broj poena ubacili su i Nikola Kalinić, Nejt Volters, Ognjen Dobrić i Branko Lazić.

Crvena Zvezda je ovom pobedom preuzela čelo tabele ABA lige zbog boljeg međusobnog skora protiv večitog rivala Partizana.