Zvezdina mašinerija samlela Zenit u Sankt Petersburgu (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su slavili protiv ekipe Zenita iz Sankt Petersburga rezultatom 69:58 u okviru 13. kola Evrolige.

Zenit je bio ubedljiv favorit pred ovu utakmicu, ali je Zvezda svoju lošu seriju od tri poraza u Evroligi rešila da prekine u Rusiji.

Meč je obeležio i debi Arona vajta u Evroligi, pošto se Amerikanac oporavio od preloma šake.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Nejt Volters sa 14 poena, dok su Kalinić i Kuzmić ubacili po 11.

U zenitu su se istakli Džordan Miki sa 16 i Frankap sa 12 poena, bivši igrači zvezde se nisu proslavilli protiv nekadašnjeg kluba. Bili Beron je postigao 6 poena, a Džordan Lojd poen manje.

Dovoljno vremena je imao Dejan Radonjić da pripremi svoju ekipu za drugi duel sa ruskim timom posle teskog poraza od Uniksa u Beogradu.

Da je to vreme bilo dragoceno, pokazalo se na samom startu meča. Zvezda je od prve pištaljke bila bolja ekipa, furiozno su ušli u prvu deonicu. Odbrana je očekivano bila na vrhuncu, ali Zvezda je prednost stekla u napadu, koji je tekao tečno.

Kalinić je odlično poenterski započeo meč i završio sa 8 poena prvu deonicu,koju su crveno-beli završili sa +7.

Intenzitet koji su postavili igrači Zvezde nije padao ni u drugoj deonici. Crveno beli su se bolje snalazili u jednom brzom meču sa puno igre u tranziciji, uz mnogo izgubljenih lopti na obe strane.

Drugu deonicu osim čvrste odbrane obeležile su i minijature Nejta Voltersa, koji je bio pogon napada crveno-belih. Volters je na ovom meču zabeležio svoju 250. asistenciju u Evroligi.

Zvezda je na poluvreme otišla sa neverovatnih + 11 U drugom poluvremenu je Zvezda nastavila gde je stala, čvrstom odbranom su uspeli još veću prednost da izgrade crveno-beli.

Na krilima takve igre Zvezda je u poslednju deonicu otišla sa rezultatom 58:40.

Poslednja četvrtina je bila jedina koju su dobili domaći košarkaši, ali kada su igrači Zvezde spustili nogu sa gasa.

Crveno-beli su rutinski priveli utakmicu kraju i ostvarili petu pobedu u dosadašnjem delu takmičenja, dok je Zenit pretrpeo peti poraz.

U narednom kolu Zvezdu očekuje „bratski“ derbi sa Olimpijakosom u Beogradu.